Jeśli pragniesz posiedzieć czasem w cieple kominka, musisz zakupić odpowiednie drewno


Coraz więcej naszych rodaków docenia piękno i ciepło, jakie płynie z paleniska zbudowanego w salonie bądź innym domowym wnętrzu. To świetna forma dogrzewania pokoju w mroźne popołudnia, jak też cudowna alternatywa wprowadzenia do pokoju przytulnego i przyjemnego nastroju. Kominki występują w licznych wariantach: Polacy stosują kominki elektryczne, na bio paliwo, jak również tradycyjne paleniska. Jeśli decydujemy się wykorzystywać to ostatnie, powinniśmy przed zimą zgromadzić właściwe odmiany drewna.

Dobierz najlepsze drewno do swojego kominka

ogień z kominka
Author: kazy79
Source: http://www.flickr.com/photos/kazy79/407479661/
W momencie, kiedy planuje się pożytkować kominek, już zawczasu warto zakupić odpowiedni zapas drewna. Szacuje się, że w ciągu zimy spala się od 5 do 15 m3 drewna, oczywiście sporo zależy w tym miejscu od częstotliwości palenia w kominku, metrażu ogrzewanego pokoju, jak również odmiany kupionego drewna.

Musisz wiedzieć, że następująca strona (https://tectumgroup.pl/dachy-przemyslowe/) może pomóc Ci w zgromadzeniu zajmujących wiadomości na każdy wątek. Ta strona zapewne Ci się będzie podobać.

Jeżeli zależy nam na temperaturze oraz długotrwałym paleniu, powinniśmy zdecydować się na gatunki twarde, jak buk, grab oraz dąb. To najbardziej kaloryczne rodzaje drewna i dają najlepsze ciepło - Fhu Andre. Tymczasem brzoza czy lipa dają jasne i miłe płomienie, szybko się rozpalają, mimo wszystko równie szybko się wypalają i takie drewno należy często dokładać do paleniska. Zanim decydujemy się na sprawunek konkretnego gatunku, musimy wszystko policzyć oraz przeanalizować.

Gdzie nabywać drewno?Drewno należy kupować w pewnych oraz sprawdzonych punktach, gdyż jedynie w ten sposób uzyskamy gwarancję, że było ono wystarczająco długo sezonowane i nada się do palenia w kominku. Ze względu na koszty dowozu warto poszukać punktu zaopatrzenia zlokalizowanego w pobliżu miejsca zamieszkania, przykładowo kiedy mieszkańcy stolicy i okolic pragną nabyć drewno do kominka Piaseczno będzie dobrym wyborem. Drewno do kominka można kupować także w małych paczkach w marketach budowlanych - Firma FHU ANDRE, jednak należy mieć świadomość, że okazuje się to drogim rozwiązaniem.

Jakich odmian lepiej unikać?

Niektórych gatunków drewna najlepiej unikać, choć palą się one ładnie i zapewniają ciepło. Do palenia w kominku odradza się gatunki drzew iglastych, ponieważ zawarte w nich związki poważnie brudzą kominy oraz powodują, że trzeba często je czyścić. Nieczyszczone przewody kominowe są zagrożeniem dla lokatorów budynku, ponieważ mogą doprowadzić do zaczadzenia.

Tags: drewno, kominki, ciepło