Jakimi sposobami można się zabezpieczyć przed wystąpieniem pożaru, zasada działania układu tryskiwaczy.


Pożary są niezwykle groźne i niebezpieczne, w przeciągu kilku minut potrafią one całkowicie zniszczyć cały budynek. Niestety dość często może przy tym dojść do nieszczęść, w trakcie pożarów giną ludzie i biorący w akcjach gaśniczych strażacy. Dlatego też bardzo ważna jest właściwa przeciwpożarowa ochrona, która jest wymagana w publicznych budynkach, urzędach czy większych firmach, a zalecana w domach i mieszkaniach.

Używa się tutaj różne systemy, najczęściej wybierane to czujniki dymu, jakie w momencie jego wykrycia włączają instalację alarmową. Jednak nawet jeżeli szybko będą one w stanie wykryć pożar, to zanim informacja dotrze do straży pożarnej i dojedzie ona na miejsce, to upłynąć może nawet kilkanaście minut. Przez tak długi czas niestety dojść już może do tak dużego rozprzestrzenienia się pożaru, że ugaszenie go będzie bardzo trudne. Oczywiście nawet tego typu ochrona jest bardzo pożądana, lecz zdecydowanie lepszą opcją są instalacje tryskaczowe, które poza funkcją alarmowania potrafią także stłumić pożar w zarodku.centrala przeciwpożarowa
Author: D+H
Source: D+H
Najczęściej spotykana instalacja tego typu złożona jest z pewnej liczby tryskaczy, rozłożonych na suficie w ochranianych pomieszczeniach. Tryskacze podłącza się do instalacji wodnej, jeżeli pojawi się pożar i klapa oddymiająca uruchamiają się one w automatyczny sposób, otwierając się i zraszając wodą całe wnętrze. Dzięki temu są spore szanse na to, że pożar zostanie stłumiony zanim zdąży się bardziej rozwinąć. Tryskacze oferuje sklep normbud.

Chcemy rozwiać wszystkie Twoje wahania i dostarczyć Ci nowe oraz ciekawe wpisy. Zatem interesująca informacja czeka na Ciebie w podanym linku.

Wprawdzie po zadziałaniu tryskaczy pomieszczenie będzie zalane wodą, ale straty jakie się z tym wiążą na pewno są znacznie mniejsze, niż przy rozprzestrzenieniu się ognia.

Tryskiwacze przeważnie wyposażone są w odpowiednie ampułki z cieczą. Przy wzroście temperatury ampułka ulega zniszczeniu, a w skutek tego woda z przyłączonej instalacji ciśnieniowej będzie rozlana we wnętrzu. Ampułki produkowane są z kilkoma temperaturami działania, standardowo jest przyjęte, że ma to być około trzydziestu stopni więcej, niż zwykła temperatura, co przy standardowych warunkach będzie dawać pięćdziesiąt siedem stopni.

Tags: ogień, instalacja, ampułki, pożar, alarm