Jakim sposobem troszczyć się o komfort ciepła w mieszkaniu?


Dużo z nas mierzy się z tematem budowania swojego domu. Jedni powierzają całość wyspecjalizowanym firmom, inni sami biorą się za układanie cegieł. Jeszcze inni szukają pomocy w internecie.

GOP 250 CE Professional posiada najmniejszy obwód rękojeści spośród wszystkich urządzeń tej klasy.
Author: Bosch
Source: Bosch
Warunki cieplne budynku to przede wszystkim interes tego kto będzie w nim mieszkał a nie budowlańców, ich interesują jak najniższe koszty wybudowania budynku, tymczasem ocieplenie o którym piszemy to zaledwie parę procent całkowitych kosztów. A kiedy zrozumiemy, że ocieplenie budynków to jeden z najważniejszych tematów decydujących o przyszłym komforcie mieszkania, chętnie skupimy się na tym elemencie inwestycji. Tak naprawdę nieistotne jest to czy paszport energetyczny będzie wymaganym elementem przy odbiorze budynku. Ważne, żebyśmy my czuli się w nim komfortowo. Z pewnością temperatura, którą będziemy odczuwać w środku będzie miała dla nas, jako mieszkańców, duże znaczenie.

Budowniczowie zwracają szczególną wagę na tzw. współczynnik przenikania ciepła , który oznaczany dla przegród budowlanych, umożliwiający obliczanie ciepła przenikającego przez przegrodę, a także porównywanie własności cieplnych rożnych materiałów. Co z tego, kiedy to cząstkowe spojrzenie nie potrafi objąć szerzej problemu jakim jest komfort cieplny. Nic nie da super-pustak o właściwościach lepszych od metra styropianu, kiedy wiązanie murarskie umożliwiają niezależny przepływ zimna (fachowo powinno mówić się przepływ ciepła, ale trudno użyć tego sformułowania w stosunku do prawdziwego, przenikającego zimna). Dlatego oprócz samych materiałów i ścian ważne jest ocieplanie wszystkich elementów. Decydujemy się więc o na zakup energooszczędnych drzwi i okien, fachowe i nowoczesne ocieplanie stropów .W odpowiednio zabezpieczonym przed zewnętrznymi czynnikami wnętrzu możemy zadbać o dalsze podniesienie komfortu przebywania w nim. Miłe w używaniu z pewnością jest ogrzewanie podłogowe . Pozbywamy się kaloryferów i równocześnie zapewniamy sobie ciepło tam, gdzie go najbardziej potrzebujemy – czyli w nogach. Brak kaloryferów docenią wszyscy, którzy projektują nowoczesne wnętrza. Modna sypialnia nie zniesie w swoim wnętrzu kaloryfera. Również niektóre rośliny, czy meble nie mogą znaleźć się w bezpośrednim sąsiedztwie kaloryferów.

Sprawdź, czy spodoba Ci się proponowana oferta (http://www.mcrsklep.pl/pl/wentylacja-pozarowa). Oferujemy produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nie czekaj i dowiedz się, w jaki sposób działamy.

Ogrzewanie podłogowe niweluje nam te wszystkie problemy. Trzeba dać sobie również spokój z przesądami o niemożliwości zastosowania paneli czy dywanów, przy takim ogrzewaniu. Takie przegrody jedynie nieco spowalniają przepływ ciepła, ale z pewnością nie przeszkadzają w ogrzaniu domu. Bajka o „rozchodzącym" się parkiecie również znika, kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że temperatura wody w ogrzewaniu podłogowym praktycznie nie przekracza 40 stopni.

Jednak w ciągu roku mamy nie tylko zimę. Kiedy nadchodzi lato, całkowicie zapominamy o ogrzewaniu domu. Zaczynamy szukać każdego sposobu na ochłodzenie. Do wyboru są specjalne wiatraczki, oraz już droższe rozwiązanie - klimatyzator (zobacz: klimatyzator domowy) (Klimatyzatory typu split Electrolux od Ceneo). Ta ostatnia często spotykana jest w firmach. Jednak jeśli Cię stać, dlaczego nie zainwestować właśnie w klimatyzację i cieszyć się kojącym chłodem w trzydziestostopniowym upale?

W takim wnętrzu przydadzą się naprawdę piękne mebelki. Wiele bieżąco jest ich producentów w Polsce i czy to będą meble Black Red White czy z IKEA, nie ma znaczenia. Ważne, żeby zwrócić uwagę na konkretny model i jakość jego wykonania. Równie istotną rzeczą jest dopasowanie do wnętrz i mebli sprzętu RTV i AGD, jak pralka (Pralki Samsung - lodówka, kuchenka czy okap do kuchni.

Tags: meble, AGD, kuchenka, ogrzewanie, ciepło, drzwi, komfort cieplny