Jakie wady i zalety posiadają dachówki ceramiczne? Jak długi okres gwarancji na nie najczęściej obowiązuje?


Osoby, jakie planują zmianę poszycia dachu, z pewnością myślą nad wadami oraz zaletami najróżniejszych możliwości. Jest to temat istotny, gdyż ma kluczowy wpływ na wybór danego rozwiązania. Jakie są więc wady oraz zalety dachówek ceramicznych?

Niewątpliwą zaletą takich dachówek jest ich trwałość. W teorii powinny one służyć nam około stu lat, natomiast często i po tym czasie pełnią one swoją rolę doskonale. Nawet w przypadku uszkodzeń kilku dachówek, możemy wymienić je z łatwością. Nie trzeba w związku z tym jak w przypadku połaci o większych powierzchniach, naprawiać sporej wielkości płaszczyzny, co z pewnością zmniejsza koszty remontu. Drugim ważnym plusem jest bez wątpienia długa gwarancja. Jest to jakby potwierdzenie wcześniejszego opisu trwałości takiego pokrycia dachowego. Wytwórcy chcąc zapewnić o doskonałej jakości swoich produktów, dają gwarancje trzydziestoletnie a nawet pięćdziesięcioletnie.

Dużą zaletą dachówki ceramicznej jest niewątpliwie jej estetyczny wygląd. Obecnie wybór kolorów i form jest tak duży, że znajdziemy coś odpowiedniego. Poza tym warto pomyśleć nad dachówką z powłoką z glazury, jaka ładnie się błyszczy, a do tego dłużej nie obrasta mchem. Warto wiedzieć, iż dachówka - dachówka ceramiczna karpiówka ceramiczna da nam dobrą wentylację domu. Powietrze przechodzi swobodnie, a zarazem świetnie chroni ona przed deszczem i śniegiem. Oprócz tego świetnie tłumi dźwięki z zewnątrz, przez co dom zdaje się być cichszy. Więcej informacji zdobędziesz na stronie weinerberger.plCzerwony dach
Author: Fama PR
Source: Fama PR
Jednak faktycznie nie należy ona do najtańszych pokryć dachowych. Dlatego, jak interesuje nas dachówka ceramiczna cennik musimy przejrzeć na samym początku, by wiedzieć jakich wydatków się spodziewać. Oprócz tego dobrze będzie wybrać profesjonalną wycenę, aby otrzymać dokładny koszt jeszcze zanim podejmiemy decyzję o zakupie. Taka osoba wyceni dokładnie nie tylko koszt za metr kwadratowy dachówek, lecz też koszt dodatkowych elementów, jak choćby dachówek wentylacyjnych, jakie w dużym stopniu podrażają całą inwestycję. Następny minus to waga takiej dachówki. Należy sprawdzić dokładnie czy więźba dachowa wytrzyma jej ciężar, który potrafi wynosić nawet do 75 kilogramów obciążenia na metrze.

Podczas zakładania tego typu poszycia użyjmy membrany dachowe. Jest to świetna ochrona termoizolacyjna, która ochroni również przed zawilgoceniem. A trzeba wiedzieć, że zawilgocony dach to większa strata w ogrzewaniu.

Tags: dach, dom, remont, naprawa