Jakie są wady oraz zalety mieszkania w bloku oraz domu jednorodzinnego? W jaki sposób podejść do takiego tematu gdy zastanawiamy się nad zakupieniem własnego lokum?


Wiele osób czy to stojących przed decyzją zakupu swojego lokum, czy to chcących zamienić je na inne, zastanawia się nad tym, czy jest dla nich lepsze mieszkanie w bloku czy może dom jednorodzinny. Należy sprawdzić jakie są plusy oraz minusy każdego rodzaju lokum i przede wszystkim podejść do tematu indywidualnie. Każdy z nas posiada inne potrzeby jak też inne możliwości finansowe, z tego względu trzeba przemyśleć dobrze tą decyzję.

mieszkania
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Gdy chodzi o możliwość zakupu nowego mieszkania w blokach, to wiadomo, iż duże miejscowości dają tutaj więcej możliwości. Gdy chodzi o projektowanie budynków wielorodzinnych Warszawa jak i sporo innych dużych miast przoduje w ilości ofert. Z tego powodu czasami może się okazać, iż jak chcemy kupić mieszkanie w bloku z rynku pierwotnego, to prościej i szybciej będzie nam wybudować dom (polecane). Należy jednak wiedzieć, że mieszkanie w bloku to mniejsza ilość problemów. Nie trzeba martwić się o naprawy związane z budynkiem, bo większość wydatków bierze się z funduszu remontowego. Ogrzewanie mamy z reguły wliczone w czynsz. Nie musimy martwić się o odśnieżanie jak i porządek dookoła bloku. Na pewno też w bloku ilość powierzchni do posprzątania w swoim mieszkaniu mamy mniejszą aniżeli kiedy chodzi o dom wolnostojący. Z pewnością jest to dobra opcja dla osób pragnących wygody oraz takich, które chcą posiadać dużo świętego spokoju. Oprócz tego jak ktoś sporo pracuje oraz mało czasu spędza w domu, to tego typu mieszkanie mu w zupełności wystarczy - .dom jednorodzinny
Author: Jeffrey Beall
Source: http://www.flickr.com
Sporym plusem, który najczęściej przemawia do wyobraźni wielu osób jest na pewno duża przestrzeń życiowa. Nie dosyć, że sam metraż lokum jest większy najczęściej od tego w bloku, to jeszcze jest do dyspozycji własne podwórko.

Każdy odsyłacz (http://www.szklarz.net/galeria/podlogi-szklane/) wiedzie tylko do przydatnych witryn, na jakich możesz przeczytać o ważnych sprawach. Nie zwlekaj, tylko kliknij w niego!

Kiedy ktoś uwielbia przebywać dużo czasu na świeżym powietrzu i uwielbia prace w ogrodzie, to własny dom będzie dla niego idealnym miejscem. W domu wolnostojącym mamy większą ilość wolności. Możemy sobie pozwolić na więcej jak chodzi na przykład o hałasy aniżeli w mieszkaniu w bloku z sąsiadami dookoła. Wygodniej też jest mieć zwierzę w domu, ponieważ może taki pies lub kot wo woli biegać po posesji nie wadząc nikomu. Dla osób posiadających własny pojazd plusem jest na pewno możliwość chowania auta do garażu. Jak widzimy różnica w standardzie jak też w ilości obowiązków biorących z mieszkania w domu jednorodzinnym jest duża. Wszystko jest zależne od tego co jest dla nas istotne, jak również od tego jaki tryb życia prowadzimy. Każdy bowiem może posiadać inne potrzeby.

Tags: garaż, lokum, czynsz