Jakie mają właściwości budowlane materiały wykonane z klinkieru, gdzie są one wykorzystywane.


Cegły od bardzo dawna stanowią jeden z ważniejszych materiałów budowlanych. Żeby się przekonać o tym, jakie mają zalety wystarczy obejrzeć zamki i kościoły sprzed kilkuset lat, które z powodzeniem opierają się upływającemu czasu. Faktem jest, że posiadają one niezaprzeczalne zalety, przez co budynki z nich wybudowane są niezwykle trwałe, a jednocześnie wygodne i przyjemne do mieszkania. Bardzo ważny jest też ich wygląd, pewne rodzaje cegieł niezwykle efektownie się bowiem prezentują i można przy ich pomocy ładnie wykończyć cały budynek. Z pewnością do materiałów tego typu można zaliczyć klinkier, jaki ma wiele zalet i tak naprawdę tylko jeden zasadniczy minus. Klinkier Wrocław jest długowiecznym materiałem, charakteryzuje się naprawdę dużą odpornością na atmosferyczne czynniki typu mróz, słońce czy deszcz. Bardzo efektownie się także prezentuje, z tego też powodu często wybierany jest w charakterze materiału na elewację budynków. No i na koniec należy wspomnieć o jego minusie, jakim jest cena, niestety produkty wykonane z klinkieru są dość kosztowne, gdyż proces ich produkcji jest trudny i skomplikowany.
klinkier wrocław
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
klinkier wrocław
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
klinkier wrocław
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Do produkcji klinkieru stosuje się jedynie wyselekcjonowane gatunki glin, a do masy nie daje się nic innego oprócz odpowiedniej ilości szamotu i piasku - tu znajdziesz. Również proces samego wypalania będzie wymagał właściwych parametrów, jest przy nim znacznie więcej pracy niż przy tradycyjnych cegłach. Dlatego koszty klinkieru będą dużo większe niż typowej ceramiki, lecz również i jego parametry są znacznie lepsze. Najlepszym rozwiązaniem by było postawienie wszystkich ścian z klinkieru, ale rozwiązanie tego typu byłoby niezwykle kosztowne. Z tego też powodu zdecydowanie częściej wybiera się klinkier na elewację budynków, ma on wtedy kształt niewielkich płytek, jakie się przykleja na ścianę. Dzięki swoim właściwościom klinkier bardzo dobrze sprawdza się w tej roli.


Elewacje wykonane z niego są wytrzymałe, odporne na czynniki atmosferyczne, i mogą bez problemów wytrzymać długie lata - poznaj informacje. Są również bardzo efektowne, płytki z klinkieru sprzedawane są w różnych odcieniach, wśród których znaleźć można naprawdę ciekawe.

Tags: czas, drogi, pomoc, produkt, kształt