Jaki zakupic domofon? Może dobry będzie standardowy, a może warto zainwestować w droższy i bardziej wytrzymały sprzęt?


Domofon to jak brama domu. Możemy przekonać się kto przyszedł do nas z wizytą, zanim wpuścimy go do środka. Najlepiej sprawdzają się te standardowe urządzenia, większość z nas posiada takie na stanie, czasami natomiast dobrze jest zainwestować w lepsze urządzenie, jak videodomofon.

monitoring
Aktualnie możemy rozróżnić dwa rodzaje domofonów, czyli przewodowe jak i bezprzewodowe - zobacz tu. Te pierwsze, jak nazewnictwo wskazuje, potrzebują połączenia pomiędzy kasetą domofonu oraz unifonem. Dla tego typu połączeń dobrze jest stosować kabel YTDY o liczbie par żył, zgodnej z wymaganiami domofonu. Korzystnie mieć 3 albo 4 żyły zapasowe. Może być tak, iż będziemy chcieli zmienić domofon na nowy. Inny rodzaj to domofony bez przewodów, jakie bardzo często instaluje się w domach, gdzie każda ściana jest wykończona i wiercenie wiązałoby się z dużymi kosztami.

Tego typu domofon może być całkowicie bezprzewodowy, lub działać tak, iż unifon oraz kaseta będą zasilane z sieci. Trzeba jednakże wiedzieć, iż elektrozaczep za każdym razem korzysta z zasilania sieciowego, więc powinien być to elektrozamek z zatrzaskiem. Videodomofony ze względu na coraz bardziej atrakcyjną cenę są częściej kupowane. Dają możliwość nie tylko usłyszeć, ale głównie zobaczyć naszego gościa. Instalacja, jak i odpowiednie umiejscowienie tego urządzenia wymagają trochę pracy. Przykładowo, normalne videdomofony potrzebują jeszcze jednego przewodu koncentrycznego, aby były w stanie prawidłowo pracować.kamerka
Oczywiście, możemy zamontować go na normalnej przewodowej instalacji, lecz stracić można przez to na jakości. Z drugiej strony istnieją typy domofonów, które działają na przykład tylko na skrętce komputerowe, jednakże powinniśmy się zastanowić, czy to wystarczy. Kaseta wideodomofonu powinna być na dosyć znacznej wysokości, tak byśmy byli w stanie zobaczyć całą osobę, która będzie stała przy wejściowych drzwiach czy furtce.

Oczywiście, część tego typu domofonów ma możliwość regulowania pionowego, ale nie zawsze to wystarczy (tym bardziej, jak kaseta videodomofonu zostanie zainstalowana zbyt nisko). Można także zakupić videodomofon z podczerwienią. Przez to będziemy mogli widzieć osobę także w nocy. A jeżeli chciałbyś mieć bardzo nowoczesne urządzenia możesz się zdecydować na przykład kamera ip.

Źródło informacji -

Tags: Ogrodzenie, montaż, instalacja, sieć, Urządzenia, furtka, domofony