Zanim kupisz drzwi zewnętrzne


Wybór właściwych drzwi wejściowych to jedna z najważniejszych decyzji jakich musimy dokonać przy wykańczaniu nowego mieszkania. Mają one znaczenie nie tylko estetyczne i praktyczne, ale w szczególności powinny zagwarantować nam poczucie bezpieczeństwa. Dlatego powinno się poświęcić chwile i zapoznać się z najważniejszymi cechami drzwi zewnętrznych oraz dostępną w sklepach ofertą.
Atuty funkcjonalne są z reguły wyraźnie wypunktowane. Drzwi zewnętrzne mają być poręczne w eksploatacji dla mieszkańców oraz muszą spełniać swoją podstawową funkcję ochrony przed intruzami. po pierwsze dobrze będzie poznać jakie właściwości muszą posiadać drzwi zewnętrzne zgodnie z przepisami prawa. Główne to minimalna szerokość (90cm), wysokość (2m) i grubość (54mm). Znacząca, zwłaszcza w domach, jest również izolacja współczynnik przenikalności ciepła (U), który nie powinien przekraczać 2. Ponad to warto przemyśleć, szczególnie gdy posiadamy wąski przedpokój, w którą stronę powinny się nasze drzwi - zobaczysz - otwierać – lewo czy prawo.Drzwi wejściowe
Następnym znaczącym czynnikiem mającym wpływ na dobór drzwi zewnętrznych są ich walory dekoracyjne. Drzwi (okazyjne drzwi cal wrocław) zewnętrzne to nasza wizytówka, to one tworzą pierwsze wrażenie, dlatego warto w nie zainwestować. Mamy możliwość wybierać z obszernej oferty kształtów wykończeń, kolorów oraz faktury powierzchni. Jeżeli wolimy się wyróżniać możemy zdecydować się na kolor żółty czy turkusowy oraz na nowoczesne linie. Jeżeli nie, klasycznie wykończone drzwi w kolorze białym lub pastelowym powinny być dla nas idealnym wyborem.

Ostatnim a jednocześnie najważniejszym elementem jest bezpieczeństwo. Drzwi wejściowe powinny posiadać odpowiednie certyfikaty jak np. Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. Aby czuć się bezpiecznie dobrze jednak zwrócić większą uwagę na rodzaj i jakość materiałów, z których są one wyprodukowane. Warto rozważyć zakup drzwi antywłamaniowych klasy C oferujących najwyższą jakość i wytrzymałość. Bezpieczniejsze też będą drzwi, które otwierają się do środka bo zmniejsza to możliwość manipulacji przy zawiasach drzwi.

Na początku duża ilość wyborów, których musimy dokonać przed wyborem drzwi zewnętrznych wydaje się nieco przytłaczająca. W rzeczywistości jednak zadanie to nie jest takie wymagające, a powyższy artykuł na pewno wszystko ułatwi.

Tags: Kolor, bezpieczeństwo, drzwi, przedpokój, prawo, izolacja

Author: M.G.
Source: Pogotowiezamkowe.com.pl