Jak wyremontować łazienkę, by była funkcjonalna i świetnie się prezentowała?


Łazienka to pomieszczenie bardzo istotne w każdym domu. Po pierwsze przygotowujemy się w niej do wyjścia, robimy makijaż, czeszemy włosy, wypełniamy wiadome potrzeby fizjologiczne, a z drugiej strony oddajemy się w niej błogiemu odprężeniu. O ile samodzielne przygotowywanie projektu domu charakteryzuje się tym, że mamy możliwość oddania się fantazji i zapewnienia sobie łazienki o dużej powierzchni, o tyle w blokach mieszkalnych, a także wielu domach, łazienki często są niewielkich rozmiarów.


łazienka
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Trzeba więc, urządzając łazienki, wykorzystać rozwiązania, dzięki którym wizualnie staną się one większe. Po pierwsze wypadałoby postawić na jasne barwy. Wybierzmy białe czy kremowe płytki. Wybór pomiędzy prysznicem a wanną wielu z nas spędza sen z powiek. Prysznic daje możliwość szybkiego i wygodnego odświeżenia się, a wanna to rozwiązanie, z którego korzystamy, gdy chcemy się odprężyć, odpocząć. Nie ma konkurencji przecież dla kąpieli relaksacyjnej w blasku świec. Gdy nie dysponujemy wystarczającym metrażem, możemy wybrać wannę prysznicową, czyli opcję dwa w jednym. Osoby preferujące prysznic zaoszczędzą sporo przestrzeni decydując się na odwodnienia liniowe. Rezygnacja z brodzików to spora oszczędność powierzchni. Oczywiście na rynku nie brakuje niedużych wanien, które bez wątpienia wpiszą się w oczekiwania i wymagania osób, które mają do rozplanowania niewielkich rozmiarów pomieszczenie Dopasowywanie mebli do łazienki to też podstawowa kwestia. Dołóżmy starań, by nie było ich zbyt wiele.

łazienka
Source: flickr.com
Ponadto, zadbajmy o to, by szafki i półki były na tyle dobrze skonstruowane, że wszystkie nieduże przedmioty będą mogły zostać w nich schowane. Im więcej drobiazgów na wierzchu, tym mniej zachęcająco będzie wyglądać łazienka. Szczególnie w niedużym pomieszczeniu nie poleca się zbytnio „zagracać” przestrzeni. Szafka z lustrami, które niemal każdej łazience są w stanie dodać stylowości, nowoczesności, ekskluzywności, to także alternatywa godna uwagi i polecenia. W łazience najlepiej zdecydować się na chłodniejsze światło. Dzięki niemu łazienka (kup wyposażenie do łazienki) będzie wydawała się przestronniejsza, czystsza i świeższa.

Tags: dom, meble, kolorystyka, przestrzeń