Jak wybrać meble do ogrodu, ażeby były solidne i pięknie się prezentowały. Ważny jest materiał, z jakiego są wykonane


Letni salon, czyli nasz ogród zasługuje na wspaniałą oprawę. Meble ogrodowe więc należy wybierać z prawdziwą starannością, ażeby czuć się w nim wspaniale. Mało jest chyba rzeczy tak niezwykłych, tak cudownych chwil, jak ten czas który spędzamy w lato w ogrodzie. Żeby poczuć się komfortowo powinniśmy postawić na nowoczesne meble ogrodowe.

meble ogrodowe
Author: Lila Quander
Source: http://www.flickr.com
Taras lub ogrodowa altana powinny wyglądać pięknie jak salon w domu. Jednakowoż tego rodzaju meble muszą być inne, przede wszystkim muszą być odporne na warunki atmosferyczne.

Czy poszukujesz kolejnych i zajmujących wpisów na podany tu temat? Służymy pomocą - kliknij, zobacz, sprawdź (https://krzewydrzewa.pl/46-kolumnowe-drzewka-owocowe) tu świeże treści.

Dlatego więc spotykane naturalne materiały, jak drewno, rattan czy wiklina są zastępowana imitacją. Często są wytworzone z tworzywa sztucznego, typu poliwęglan, bo są bardzo solidne, nie wymagają też zbytniej pielęgnacji. Prezentują się coraz bardziej naturalnie, co jest niewątpliwym plusem, bo jeszcze parę lat wcześniej nie było to takie oczywiste, ponieważ nowoczesne meble ogrodowe wyglądają zupełnie inaczej, czyli tak jak w Damnet.sofa ogrodowa
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Być może jednak nie wyobrażamy sobie czasu wolnego w ogrodzie na meblach odmiennych niż drewniane. Jak tak, to trzeba wybrać meble z egzotycznego teaku. Tego rodzaju drewno nie jest dość twarde, lecz ma spore ilości naturalnych olejków i kwasu krzemowego. Dzięki temu są całkowicie odporne na wodę. Idealnie wytrzymuje trudne warunki i bardzo dobrze się prezentuje. Oferowany jest w bogatej palecie odcieni zaczynając od białej po ciemną. Inny materiał, rattan jest przywożony najczęściej z Indonezji. Meble z takich naturalnych pędów bardzo często są barwione i zabezpieczone lakierem. Zapewnia to interesujące wizualne efekty. Świetnie wkomponowują się w zieleń oraz kolory kwiatów, są przy tym lekkie oraz elastyczne. Meble wiklinowe zaś potrzebują niezmiennej konserwacji, gdyż jest ona dość krucha i niedobrze wytrzymuje wilgoć.

Powinna być we właściwy sposób zabezpieczona, nie powinna być też blisko źródeł ciepła, gdyż bardzo szybko wysycha i może się złamać. Nic więc dziwnego, iż bardzo dużo osób wybiera imitacje ratanu, są to zestawy meblowe z syntetycznych włókien. Najbardziej popularny jest technorattan. Jest bardzo trwały i odporny na ciężkie warunki pogodowe, nie są potrzebne specjalne zabiegi pielęgnacyjne, trzeba go tylko umyć. Wyglądem natomiast przypomina swój naturalny odpowiednik.

Tags: ogród, altana, rattan