Jak przygotować podłoże przed nałożeniem tynku? Możemy to zrobić dobrze stosując kilka zasad


Budując dom jak i robiąc wszelkie prace zależy nam na wytrzymałości budynku. Każdy element musi być zrobiony porządnie, nawet imitacja drewna. Jeżeli chodzi o tynki, to ich trwałość zależy od tego jak przygotujemy podłoże.


Pierwszą istotną rzeczą jest czas, musimy pozwolić konstrukcji na osiadanie, które dobiega końca po okresie 6 miesięcy. Ściany również muszą przeschnąć. Przez co unikniemy niepożądanych pęknięć oraz odparzeń.

Zanim zaczniemy czynności tynkarskie musimy przygotować podłoże, należy zadbać o jego czystość. Później należy je zagruntować, idealnym wyjściem jest założenie siatki zbrojącej. Zadaniem podłoża jest zapewnienie odpowiedniej przyczepności, powinno posiadać nierówną powierzchnię. Co ważne należy oczyścić je z kurzu, pozostałości zaprawy oraz innych substancji. Luźne oraz słabo trzymające się elementy należy skuć oraz wyrównać. Powierzchnię podłoża można sprawdzić łatą, zawsze należy sprawdzać w kilku miejscach. Powierzchnie z metalu oraz z drewna koniecznie trzeba zakryć siatką stalową ocynkowaną. Zapobiegnie to nie samemu odspajaniu ale także korozji.

oferta firmy Tiserec
Author: DLH Poland
Source: DLH Poland
Najpopularniejsze podłoża są z elementów ceramicznych. Musimy odczekać okres osiadania budynku, to znaczy 2-6 miesięcy. Mury ceglane powinny być zrobione na niepełne spoiny, przez co uzyska się równą powierzchnię. Podłoże z cegły rozbiórkowej potrzebuje dobrego oczyszczenia oraz właściwego zagruntowania. Jeżeli występuje sadza, to trzeba wykuć pokryte nią cegły oraz wstawić nowe.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to czytaj więcej (http://bmeters.pl/pl/wodomierze_wielostrumieniowe_suchobiezne/36/) o zbliżonej dziedzinie na następnej stronie - odnajdziesz ją w linku poniżej.

Podłoże betonowe powinno być chropowate, brudne płaszczyzny powinny być oczyszczone wodą z detergentem.


Takie podłoża możemy tynkować już po czasie 8 tygodni. Podłoża gazobetonowe muszą być dobrze nawilżone, ponieważ są bardzo nasiąkliwe, przez co mogą wyciągać wodę z zaprawy. Jeśli chodzi o podłoża drewniane, konieczne będzie pokrycie ich siatką stalową (ocynkowaną), podobnie jeśli chodzi o powierzchnie z metalu. Tak przygotowane podłoże jest przygotowane do przeróżnych typów tynków, jak tynki strukturalne zewnętrzne.

Obojętnie jaką powierzchnie przyjdzie nam przygotowywać pod tynk, musimy pamiętać by robić to dokładnie i z głową. Warto też wybierać produkty Tiserec.

Zaintrygowała Cię opisywana tematyka? Sprawdź więc poza tym ten wciągający artykuł (https://www.pomnikiwroclaw.pl/) - to również bardzo cenne źródło informacji.

Ta dokładność zwróci się w późniejszym czasie, kiedy wreszcie przyjdzie nam podziwiać efekt końcowy naszej pracy.

Tags: budynek, ściany, Mury