Jak funkcjonują zbiorniki hydroforowe, w jakich okolicznościach używa się ich najczęściej


Wielu ludzi ma mieszkania bezpośrednio podłączone do sieci wodociągowej i jeśli nie ma żadnych przerw w dostawach, to nawet nie będą zwracać uwagi na to, że mają wodę. Lecz w niektórych sytuacjach może zajść potrzeba utrzymywania niezależnego źródła wody, często pojawia się to w różnego rodzaju zakładach przemysłowych.

Również w przypadku domków jednorodzinnych może się zdarzyć, że nie mają one możliwości podłączenia miejskiej sieci, najczęściej z przyczyn technicznych. I w takiej sytuacji niezbędne będzie zagwarantowanie zaopatrzenia w pitną wodę, a można to zrobić paroma sposobami. Często używaną metodą będą studnie głębinowe z pompą zasilającą. Jeśli studnia zapewnia stałą ilość wody i nie wysycha na pewne okresy, to przy jednorodzinnym domku albo niewielkiej firmie zupełnie powinno to wystarczyć. Jednak niekiedy dostępu do studni nie będzie lub trzeba będzie zadbać o stabilność zasilania, i w takim przypadku doskonale będzie się sprawdzać inne rozwiązanie, czyli zbiorniki hydroforowe.Zbiornik ciśnieniowy
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Zbiorniki te przede wszystkim służą do gromadzenia wody w celach przemysłowych lub spożywczych, stosuje się je często w rzemiośle, przemyśle, domkach jednorodzinnych i gospodarstwach rolnych. Cały układ składa się ze zbiornika, pompy oraz przekaźnika ciśnieniowego. Sam zbiornik jest popularnie nazywany zbiornikiem wodno-powietrznym albo hydroforem. Woda nie będzie w nim do samego czubka, a jedynie do określonej części, a nad jej powierzchnią znajduje się powietrzna poduszka. Dzięki tej poduszce w momencie pobierania wody jej ciśnienie jest stałe, aż do osiągnięcia minimalnej wartości.

Jeśli ciśnienie spadnie zbyt mocno, to wówczas załącza się pompa, która będzie uzupełniać poziom wody do koniecznego poziomu i zbiornik zostaje napełniony. Zbiorniki (kup zbiorniki ciśnieniowe produkcja na www.hmlnosewicz.pl) oferowane są w sporej liczbie pojemności i rozmiarów, dlatego też nie powinno być problemu z odpowiednim doborem. Jednak jeżeli ktoś będzie potrzebował coś mniej nietypowego, to producent zbiorników powinien bez problemów zrobić urządzenie według wymaganych wymiarów (tu go znajdziesz).

Tags: woda, pompa, studnia, Zbiorniki