Jak duża jest różnica ponoszonych nakładów pomiędzy zwykłą instalacją elektryczną, a inteligentną? Czy warto?


Zanim udzielimy odpowiedzi na to pytanie zastanówmy się co stanowi dla nas priorytet: jak najniższe wydatki w trakcie budowy czy modernizacji domu, czy późniejsze oszczędności płynące z zastosowania nowoczesnych technologii. Zazwyczaj jednak domy budowane są przez młodziutkie pary małżeńskie na dorobku, które ograniczone są kwotą kredytu i wybierają większą powierzchnię pomieszczeń użytkowych rezygnując z rozwiązań funkcjonalnych.


instalacje elektryczne - montaż, program, schemta
Author: CoCreatr
Source: http://www.flickr.com
Jednak także one powinny rozważyć fakt, czy takie postępowanie jest na pewno przyszłościowe. Warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które zapewnią niższe wydatki na utrzymanie budynku - w formie ułatwienia w procesie planowania przewidzianego w przyszłości budżetu, w którym zawrzeć należy przecież ratę wcześniej wspomnianego kredytu. Musimy zdawać sobie sprawę, że inteligentne instalacje elektryczne to w głównej mierze sposób na obniżenie wydatków, chociaż ogromna ilość ludzi decydujących się na ich montaż bardziej zwraca uwagę na wygodę i korzyści z ich użytkowania.

Inteligentne oświetlenie domu bywa często użyteczne gdy idzie między innymi o koszty eksploatacji. Możemy wyregulowania naszych czujników tak, by wyłączały lampy w momencie gdy w pomieszczeniu nie znajduje się od określonego czasu żaden człowiek. System może także wyłączać lampki w ogrodzie o ustalonej godzinie tak, aby korzystanie z tego typu udogodnienia nie przynosiło konieczności dodatkowych opłat za prąd z powodu korzystania z niego aż do rana.

Więcej na ten temat -


Odpowiadając na kwestię zawartą w tytule - wybór inteligentnej instalacji może być nawet trzykrotnie droższy, od montażu zwyczajnej instalacji, jednak inwestycja zwraca się w bardzo niedługim okresie.

Zbliżone dane znajdują się tu - więcej zobaczysz na stronie, którą także dobrze jest zobaczyć. Oczywiście jeżeli taka tematyka jest dla Ciebie godna uwagi.

Istnieje także możliwość kupna elementów instalacji tańszych firm. Przy odpowiednio rozplanowanych wydatkach - nakłady finansowe nie będą aż tak odbiegać od siebie na wzajem.

Tags: lampy, firmy, prąd