Izolacja mieszkania przed zimą poprzez montaż styropianu


Spacerując po okolicy z psem przechodzę blisko zrujnowanego domu. Pojawiła się myśl, iż kiedy zniszczy się dach umiera dom. Dramatyczne ale prawdziwe - nie da się wówczas już nic więcej zrobić jak tylko zniszczyć budynek do końca po czym wybudować od nowa troszcząc się o jak najlepszy dach tak żeby wytrzymał on wiele lat. Oczywiście dach jest uwieńczeniem domu jednakże trzeba mu poświęcić trochę czasu.

styropian spadkowy
Author: megastyro.pl
Source: megastyro.pl
Tak samo jak w przypadku murów jedną z najistotniejszych własności dachu jest jego izolacja termiczna. Ze względu na znaczną powierzchnię dachu izolacja jest naprawdę istotnym elementem. Z reguły wykorzystuje się wełnę mineralną ale popularny jest też styropian dachowy. Produkt ten jest wykonany z granulatu którego 98 % składu to powietrze! Właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu posiada on bardzo godziwe własności termiczne porównywalne ze wzmiankowaną już wełną . Styropian spadkowy, to również produkt lekki, łatwo więc przewieźć go na miejsce budowy.

Zainspirował Cię ten artykuł? Namawiamy Cię zatem dalej (http://www.wienerberger.pl/produkty/pustaki-ceramiczne-i-akcesoria-porotherm/pustaki-ceramiczne-porotherm.html#199938298) - do naszej kolejnej witryny. Tam czekają na Ciebie inne wątki.

Jego lekkość to zaleta kiedy pracuje się na dużych wysokościach. Jako że styropian dachowy posiada niewielki ciężar upraszcza to montowanie - nie jest konieczne montowanie specjalnych mocowań. Najogromniejszą jednak jego zaletą będzie łatwość z jaką modeluje się styropian dachowy.

Skoro rzuciłeś okiem na umieszczone w tym miejscu teksty, to dodatkowo zerknij na opracowanie, które również niewątpliwie przypadnie Ci do gustu.

Nie są do tego potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia, wystarcza zwyczajny ostry nóż oraz kawałek ściernego papieru do wyrównywania krawędzi - porównaj tutaj.dachy
Author: Oleksii Leonov
Source: http://www.flickr.com
Jest to materiał zupełnie bezpieczne dla zdrowia zarówno domowników jak też budowlańców, nie wywołuje alergii ani innych zagrożeń dla zdrowia. Styropian dachowy jest tworzywem palnym pod otwartym działaniem żaru. Jeżeli zaś ogień zostanie usunięty styropian sam zgaśnie jest więc troszkę mniej bezpieczny aniżeli jego konkurentka wełna mineralna. Jak już wspomniano praca z nim nie nastręcza specjalistycznej ochrony pracownika, co o wiele obniża koszta (a w przypadku robót na dachu liczy się każdy grosz. Styropian spadkowy ma jeszcze jedną wartość - może być używany tak w nowych jak też remontowanych dachach co zapewne wpływa na wziętość tegoż materiału budowlanego. W przypadku dachów odnawianych można w łatwy sposób dostosować ocieplenie do naszych wymagań.

Porównaj: megastyro.pl

Tags: dom, budynek, dachy, PRacownik, budowlańcy, granulat