Inteligentne domy przyszłością nowatorskiego budownictwa


Technika rozwija się w niesamowitym tempie i odkrywa coraz większą rolę w naszym życiu. Mamy już inteligentne telefony, smart zegarki oraz dużo innych gadżetów. Jednakże jednym z najgorętszych ostatnio trendów są smart mieszkania, które zyskują coraz większą popularność.

komfort termiczny w mieszkaniu
Author: IQ-Building
Source: http://iq-building.com.pl/
Systemy smart używane w mieszkaniach spełniają dużo praktycznych ale również rozrywkowych funkcji. Wszystkie urządzenia w naszym mieszkaniu, które da się mają dostęp do sieci jesteśmy w stanie ze sobą połączyć w jeden system. W taki sposób działa IoT a więc internet rzeczy. Za sprawą tej technologii możemy sterować wieloma urządzeniami przykładowo za pomocą naszego telefonu bądź też wydając odpowiednie komendy głosowe. Inteligentne systemy ułatwiają nam zarządzanie oświetleniem, systemem bezpieczeństwa, temperaturą a także domową rozrywką multimedialną. W ostatnich latach widzimy gigantyczny rozwój takich systemów. Dzieje się tak także z powodu rosnącej dostępności oraz efektywności szerokiej gamy urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy też tablety. Dzięki odpowiedniej konfiguracji oraz dostępowi do Internetu mogą kontrolować dużą liczbę innych urządzeń które działają w tym samym inteligentnym systemie. Również w naszym kraju mamy możliwość zamieszkać w takim domu. Jeśli chodzi o inteligentne mieszkanie Kraków czy też Warszawa mają kilka ciekawych inwestycji, jakie wyposażone są w najnowocześniejsze systemy IoT.

Inteligentne mieszkanie Kraków to oferta dla osób, które chcą połączyć wygodę nowatorskiego domu z urokiem historycznego miasta pełnego zabytków. Wydaje się, że taki typ budownictwa to przyszłość rynku a więc inwestycja w smart dom może nam się później bardzo opłacić. Przed tym jednak gdy zdecydujemy się na zakup takiego lokum warto wcześniej poznać używaną w takich miejscach technologią.

Jeśli chodzi o standard KNX Kraków umożliwia nam kupno mieszkań, jakie wyposażone są w tę technologię. KNX jest światowym standardem wykorzystywanym przy budowie nowoczesnych mieszkań. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia porozumiewanie się urządzeń między sobą. Warto zatem zaczerpnąć informacji o tym czy KNX w Krakowie został użyty w mieszkaniu, które zamierzamy nabyć. Decyzji o inwestycji w tak przygotowane własne cztery kąty z całą pewnością nie będziemy żałować.

Tags: dom, gadżet, smartfon