Hodowanie chryzantem w naszej Ojczyźnie nie jest taka kosztowna.


Chryzantemy to bodajże jedne z bardziej rozpoznawalnych kwiatów, które ludziom kojarzą się z porą jesieni. Są często wybierane, gdyż da się je hodować tak samo w mieszkaniu, na tarasie, ale i w ogródku. Ta roślina ozdobna zalicza się do tych, jakie są bardziej rozpoznawane w Polsce.


Można wybrać chryzantemy w przeróżnych kolorach, formach, jak i wymiarach. Z pewnością, każdy kto zdecyduje się na uprawę chryzantem będzie miał szansę się spodziewać, że wpłyną one nad wyraz korzystnie na prezentowanie się ogrodu albo tarasu. Chryzantemy kwitną od sierpnia do listopada, a czasami do grudnia, a więc mogą wyznaczać kolorowy, jesienny akcent w każdym mieszkaniu. A jako, że chryzantemy są łatwe w uprawie, to również osoby, które niekoniecznie się będą znać na ogrodnictwie nie będą z tym miały większego problemu, znajdź swój wymarzony odcień chryzantemy. Kiedy zaś ktokolwiek w większym stopniu będzie chciał się dowiedzieć, na czym będzie polegać chryzantemy uprawa to każdorazowo ma szansę wyszukać wiadomości od specjalistów, czy to w gazetach branżowych, albo w Internecie. Same zabiegi pielęgnacyjne powiązane z uprawą chryzantem nie są skomplikowane dla niedoświadczonych ogrodników. Należałoby jedynie pamiętać o tym, że miejsce na którym będą znajdować się chryzantemy powinno mieć stały dostęp światła. Jeżeli podejmie się decyzję o tym by hodować chryzantemy w domu, to nie mogą także znaleźć się nazbyt blisko grzejnika.
kolorowe chryzantemy uprawiane w ogrodzie
Author: Tanya Hart
Source: http://www.flickr.com

Chryzantemy należy podlać systematycznie, a podłoże powinno pozostawać nieco wilgotne, bo kwiaty takie posiadają płytki system korzeniowy i wobec tego wystawione są na prędkie wysychanie. Chryzantemy kwitną od dwóch do dwunastu tygodni. Przekwitłe kwiaty trzeba usunąć nad wyraz delikatnie, po to, aby nie uszkodzić pąków - zobacz jak uprawami chryzantem opiekują się profesjonaliści. Zagwarantowane jest, że każda osoba, jaka zdecyduje się na to, by posiadać taki jesienny kwiat we własnym domu bądź ogródku będzie z tego zadowolona. W dodatku, nie trzeba się martwić kondycją chryzantem, bo w zawsze mogą się one dobrze prezentować, jeśli tylko uprawiający będzie pilnować podanych zasad, które są wymienione powyżej. W porze jesiennej ogród może prezentować się tak samo doskonale jak latem.


I na pewno tak będzie, kiedy będziemy w nim uprawiać chryzantemy. A takie osoby, które nie będą mieć do wykorzystania ogródka w ogóle nie powinny się tym przejmować, gdyż w swoich czterech ścianach mają szansę także zajmować się uprawianiem chryzantem.

Tags: ogród, kwiaty, ogrodnictwo, ogrodnik