Gdy pragniemy mieć podłogę z drewnianych desek...


Jaki rodzaj desek wybrać na podłogę? Lepiej sprawdzą się lite czy warstwowe? Jeżeli chcesz mieć piękną podłogę z dębu, która będzie służyć przez długie lata, nie tracąc na estetyce oraz jakości, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.


Jeśli marzy Ci się luksusowa, przytulna i wytrzymała podłoga z drewna powinieneś wiedzieć czym wyróżniają się poszczególne rodzaje desek udostępnianych przez producentów.


Deska podłogowa dębowa dostępna jest w wersji litej i trójwarstwowej. Deska lita jest wykonana z jednego kawałka drewna. Takie deski po ułożeniu dają jednolitą powierzchnię. Tworzy się z nich parkiet, mozaikę, jak również klasyczną podłogę z desek. Deska lita (comfortplus) może być wielokrotnie cyklinowana. Trzeba jednak pamiętać, iż deski wykonane z jednolitego materiału są bardziej podatne na mikroklimat jaki panuje w pomieszczeniu, dlatego mogą się odkształcać bądź wysychać. Natomiast deski warstwowe (najbardziej popularne to trójwarstwowe) są tworzone w taki sposób, że zewnętrzna warstwa z drewna ma grubość kilku mm. Kolejne warstwy tworzone są z innego rodzaju drewna bądź ze sklejki. Deski warstwowe można wykorzystać na ogrzewanie podłogowe.


człowiek
Author: Pinio
Source: Pinio
Należy też zwrócić uwagę, że deska podłogowa dębowa (przeniesiony tutaj) może być olejowana, lakierowana, farbowana, szczotkowana, itd. Różna może być także szerokość oraz grubość desek. Poza tym są dwa sposoby układania desek podłogowych - na klej bądź pływająco. Wszystko to trzeba uwzględnić przy kupnie desek, tak aby podłoga była dostosowana do pomieszczenia, jak i oczekiwań użytkowników.


Warto zaznaczyć, że robiąc podłogę z drewna możemy sobie pozwolić nawet na drogą podłogę z egzotycznego drewna, jednak największą popularnością cieszy się deska podłogowa dębową, która dostępna jest w przystępnej cenie, a jednocześnie wyróżnia się dobrą wytrzymałością oraz wysokimi walorami estetycznymi. Dąb jest bardzo odpornym drewnem, ma piękne słoje i przyjemna barwę.

Tags: LED, dom, ogrzewanie, klej, pomieszczenia