Elewacja domu powinna odznaczać się niezwykłą trwałością. W tym sensie musimy wybrać jak najbardziej odpowiedni produkt


Cegły klinkierowe to najbardziej solidna klasa cegieł elewacyjnych. Są wytrzymałe, odporne na uderzenia, działanie warunków atmosferycznych oraz ognia, a także grzybów i pleśni. Powierzchnia cegieł klinkierowych jest naprawdę twarda i odporna na zarysowania, natomiast wykończona nimi elewacja przez dziesiątki lat nic nie traci na intensywności koloru.

Klinkier to produkt w pełni naturalny, jest bowiem wykonany z naturalnego surowca, którym jest najwyższej jakości odpowiednio sezonowana glina. Cegły klinkierowe charakteryzują się niezbyt dużą nasiąkliwością (nawet poniżej 6%), dzięki temu są też odporne na mróz. Zachowują trwałość nawet w środowiskach agresywnych, tego typu jak kwaśne deszcze czy smog. Producenci cegieł elewacyjnych (tak zwany klinkier elewacyjny) gwarantują również pokaźny zestaw kształtek uzupełniających, dopasowanych do nich kolorem i fakturą, z jakich tworzy się gzymsy wrocław, (sztukateriaabakus.pl) podokienniki czy stopnieschodów. W ofercie są również gotowe parapety czy łuki, które ułatwiają pracę i umożliwiają estetyczne wykończenie elewacji.
klinkier
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
dostępne są w różnych barwach, w zależności używanego do ich produkcji surowca i sposobu wypalania. Najbardziej znane kolory cegieł to różnorodne odcienie czerwieni i brązu. Jednakowoż klinkier produkuje się też w kolorach, jak żółty, biały, lecz również czarny. Oferowane są także cegły cieniowane – żółtobrązowe, czerwonobrązowe czy szaroczerwone (). Jeżeli decydujemy się na jeden kolor elewacji, warto pamiętać, by przy układaniu mieszać cegły i fasety z paru palet celem uzyskania równomiernego koloru, bo jedne z nich mogą być jaśniejsze, a inne ciemniejsze.Realne jest także zestawianie różnych odcieni jednego koloru lub kilku różnych kolorów cegieł w elewacji. Poszczególne jej elementy, na przykład cokół lub obramienia okien i drzwi, można zaakcentować odmiennym kolorem niż pozostała część elewacji.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany post, to odnośnik tu zaprowadzi Cię do podobnych materiałów. Nie zwlekaj tylko kliknij tutaj!

Cegły klinkierowe w elewacji można również łączyć z innymi materiałami, przykładowo drewnem, tynkiem, szkłem, lecz także aluminium albo betonem. Wszystko zależy od stylu i klimatu domu oraz od pomysłowości i wyobraźni architekta, jaki najlepiej doradzi, jaki kolor wybrać albo z czym go zestawić. Do wyboru mamy również różnorodne faktury cegieł klinkierowych.

Wiedz, że masz możliwość znaleźć dane na przedstawiany wątek, więc kliknij w odnośnik oraz przeczytaj tu wiadomości, które są Ci niezbędne.

Najczęściej produkuje się gładkie lub ryflowane. proponują także inne cegły jak piaskowane, łamane i o nieregularnych wgłębieniach oraz nacięciach.

Tags: beton, schodów, gotowe parapety, kolor elewacji, cegły piaskowane, czerwonobrązowe