Eleganckie drzwi – najważniejszy element wyposażenia wnętrz


Niejeden dekorator przyzna, że drzwi są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania. Ich wygląd robi właściwie cały klimat wnętrza, bo dyktuje styl, który decydujemy się nadać swojemu otoczeniu oraz wybierane dodatki. Trzeba je wybierać razem z podłogami i meblami, by pięknie się komponowały.

drzwi do domu
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Jest kilka najważniejszych założeń, jakimi można się sugerować, by dobrze dobrać drzwi do mieszkania. Model drzwi powinien pasować do aranżu wnętrza, a ich kolor – o czym była mowa na początku - musi być dopasowany do koloru mebli i podłóg. Wielu architektów wnętrz podsunie takie dopasowanie drzwi Wrocław nas nie zawiedzie – wybór jest tu ogromny! (Poznaj naszą ofertę). W większych wnętrzach albo mieszkaniach rozległych, jasnych, dobrze sprawdzają się drzwi pełne, a w mniejszych – przeszklone. Ich atutem jest to, że wprowadzą więcej światła do mieszkania i bardzo dobrze rozjaśnią nawet najciemniejsze rejony mieszkania.

Do mieszkań o mniejszym metrażu dobierajmy drzwi z większymi lukami, uzyskamy wtedy potrzebny efekt wpadającego światła i lekkości. Drzwi z mniejszymi przeszkleniami (do łazienki) czy drzwi pełne (do sypialni), pozwolą nam uzyskać dyskrecję i spowodują, że wnętrza te będą oazą spokoju. Kolor drzwi jest szalenie istotny, bo źle dobrany może zepsuć nawet najlepiej urządzone wnętrze. Powszechnie obowiązuje zasada, że w małych wnętrzach sprawdzają się kolory jaśniejsze (biały i naturalne odcienie drewna), natomiast w dużych – ciemne, natomiast oczywiście jeśli uznamy, że lepiej będziemy się czuć w ciemniejszym wnętrzu, pomimo małego metrażu zdecydujmy się na drzwi w ciemniejszym odcieniu.korytarz w domu
Author: Blake Handley
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nie chcemy decydować się na model drzwi fornirowanych lub z litego drewna (uwaga na ceny – mogą być naprawdę wysokie!), to możemy wybrać takie, które są malowane farbami kryjącymi. Ważny jest rodzaj wykończenia drzwi, czyli grubość futryny i typ oszklenia. Te detale, jak okucia albo klamki, również mają znaczenie, więc nie przesuwajmy ich na dalszy plan. Pomyślmy o akcesoriach, jakie planujemy mieć w mieszkaniu i wtedy zdecydujmy się przykładowo na chrom, mosiądz czy odcień starego złota. Detale muszą stanowić spójną i harmonijną całość. Na etapie projektowania wszystkie dodatki możemy pooglądać w internecie na stronie producentów albo sieci sklepów, wpisując na przykład „drzwi Wrocław”, ale dużo łatwiej będzie nam wyobrazić sobie całokształt, kiedy zobaczymy je na własne oczy.

Wszystkie drzwi wewnętrzne w naszym wnętrzu powinny być jednolite, tak by powstała estetyczna kompozycja. Połączenie różnych typów wprowadzi dysharmonię do wnętrza. Miejmy to na uwadze wybierając drzwi.

Tags: mieszkania, wnętrze, podłogi, chrom