Eleganckie drzwi – najważniejszy element wyposażenia wnętrz


Niejeden dekorator przyzna, że drzwi są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania. Ich wygląd robi właściwie cały klimat wnętrza, bo dyktuje styl, który decydujemy się nadać swojemu otoczeniu oraz wybierane dodatki. Trzeba je wybierać razem z podłogami i meblami, by pięknie się komponowały.

drzwi do domu
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Jest kilka najważniejszych założeń, jakimi można się sugerować, by dobrze dobrać drzwi do mieszkania. Model drzwi powinien pasować do aranżu wnętrza, a ich kolor – o czym była mowa na początku - musi być dopasowany do koloru mebli i podłóg. Wielu architektów wnętrz podsunie takie dopasowanie drzwi Wrocław nas nie zawiedzie – wybór jest tu ogromny! (Poznaj naszą ofertę). W większych wnętrzach albo mieszkaniach rozległych, jasnych, dobrze sprawdzają się drzwi pełne, a w mniejszych – przeszklone. Ich atutem jest to, że wprowadzą więcej światła do mieszkania i bardzo dobrze rozjaśnią nawet najciemniejsze rejony mieszkania.



Do mieszkań o mniejszym metrażu dobierajmy drzwi z większymi lukami, uzyskamy wtedy potrzebny efekt wpadającego światła i lekkości. Drzwi z mniejszymi przeszkleniami (do łazienki) czy drzwi pełne (do sypialni), pozwolą nam uzyskać dyskrecję i spowodują, że wnętrza te będą oazą spokoju. Kolor drzwi jest szalenie istotny, bo źle dobrany może zepsuć nawet najlepiej urządzone wnętrze.

Masz zamiar pogłębić swą wiedzę na taki temat? Namawiamy więc do przelogowania się do kolejnej strony. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (http://wellpa.pl/endloswellpappe/).

Powszechnie obowiązuje zasada, że w małych wnętrzach sprawdzają się kolory jaśniejsze (biały i naturalne odcienie drewna), natomiast w dużych – ciemne, natomiast oczywiście jeśli uznamy, że lepiej będziemy się czuć w ciemniejszym wnętrzu, pomimo małego metrażu zdecydujmy się na drzwi w ciemniejszym odcieniu.

korytarz w domu
Author: Blake Handley
Source: http://www.flickr.com
Jeśli nie chcemy decydować się na model drzwi fornirowanych lub z litego drewna (uwaga na ceny – mogą być naprawdę wysokie!), to możemy wybrać takie, które są malowane farbami kryjącymi. Ważny jest rodzaj wykończenia drzwi, czyli grubość futryny i typ oszklenia. Te detale, jak okucia albo klamki, również mają znaczenie, więc nie przesuwajmy ich na dalszy plan. Pomyślmy o akcesoriach, jakie planujemy mieć w mieszkaniu i wtedy zdecydujmy się przykładowo na chrom, mosiądz czy odcień starego złota. Detale muszą stanowić spójną i harmonijną całość. Na etapie projektowania wszystkie dodatki możemy pooglądać w internecie na stronie producentów albo sieci sklepów, wpisując na przykład „drzwi Wrocław”, ale dużo łatwiej będzie nam wyobrazić sobie całokształt, kiedy zobaczymy je na własne oczy.

Wszystkie drzwi wewnętrzne w naszym wnętrzu powinny być jednolite, tak by powstała estetyczna kompozycja. Połączenie różnych typów wprowadzi dysharmonię do wnętrza. Miejmy to na uwadze wybierając drzwi.

Tags: mieszkania, wnętrze, podłogi, chrom