Ekologia w domu oraz firmie


Wodę deszczową, która spływa z dachu budynku możemy w nieskomplikowany sposób nagromadzać na posesji po czym użytkować w ogrodzie – dla przykładu do nawadniania roślinek bądź przy robotach porządkowych na posesji.
zbiornik na deszczówkę
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Takie podejście jest względnie niedrogie w realizacji, przyniesie nam za to niemałe korzyści dla portfela i wesprze środowisko naturalne.

Zbieranie wody deszczowej nie jest zawiłym zajęciem. Nie wymaga także czynienia drogich instalacji – wszystko czego potrzebujemy to postawione blisko rury spustowej zbiorniki na wodę oraz rynienka bądź inny element przekierowujący deszczówkę do zbiorników - kingspanenviro.

Zgromadzona w ten sposób woda opadowa może z powodzeniem zastąpić wodę wodociągową, którą w większości wypadków nawadniamy nasz przydomowy ogród.

Jeśli potrzebne Ci nowe źródło inspiracji, zerknij koniecznie (https://projektoskop.com.pl/maszyny-i-urzadzenia/) pod ten link. Przeczytasz tam teksty napisane przy wykorzystaniu podobnej narracji.

Wyłapywanie wody opadowej pozwoli nam zatem zaoszczędzić na należnościach za wodę z sieci wodociągowej. Warto też mieć pojęcie, że wodę opadową charakteryzuje nieznacznie kwaśny odczyn, znakomicie zatem posłuży nawadnianym roślinkom ogrodowym.

Woda pitna
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Nagromadzanie i użytkowanie deszczówki może również zwolnić nas z opłat, jakie wprowadziły albo mają w planach wprowadzić niektóre miejscowości za odprowadzanie deszczówki do miejskiej sieci kanalizacyjnej.Nagromadzoną w pojemniku deszczówką możemy podlewać trawnik, rośliny w ogródku, jak też te w pojemnikach ustawionych na tarasie. Może ona zasilać także system samoczynnego podlewania ogrodu. Woda deszczowa może okazać się pomocna również w czasie wykonywania rozmaitych robót porządkowych na posesji – mycia sprzętów ogrodowych albo czyszczenia nawierzchni.

Deszczówkę możesz zbierać w naziemnym zbiorniku (przejdź do strony) ustawionym w pobliżu rury spustowej, którą zebrana z dachu woda opadowa opada w dół.

Tags: Auto, miasta, stal, sposób