Drabiny oraz ich rodzaje, czyli jakie akcesoria mogą przydać ci się podczas remontu


Remont to wielka ilość pracy, którą musimy wykonać, jeśli chcemy uzyskać efekt, o jakim marzyliśmy. Niekiedy starczy przykleić tapetę na jedną ze ścian, aby całkowicie zmienić wnętrze, ale czasami niezbędne są poważniejsze przeróbki, gdyż chcielibyśmy doprowadzić budynek do należytego stanu. Bez względu na zakres prac zawsze niezbędne są odpowiednie narzędzia, a jednym z nich jest drabina. Jakie są rodzaje drabin, które możesz wykorzystać?

drabina
Author: Bud Ellison
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najprostszych modeli jest drabina rozstawna. Powinna mieć antypoślizgowe stopki oraz być stabilna, tylko wówczas zapewni komfortową pracę. Można ją znaleźć w większości sklepów i najlepiej jest decydować się drabiny z pasami zabezpieczającymi, szczególnie gdy czeka nas dużo pracy, np. przy malowaniu. Pamiętaj też o właściwej wysokości, aby nie okazało się, że zbrakło ci dziesięć centymetrów. Drabina przegubowa natomiast nie tylko umożliwia wejść na odpowiednią wysokość, ale również może stanowić pomost roboczy. Wysokość, na której pozwala pracować nie jest największa, lecz za to jest nadzwyczaj praktyczna oraz można ja wykorzystać tak samo jako drabinę przystawną, jak i wolnostojącą.

Następnym typem drabin są drabiny teleskopowe, jakie można dostosować do różnych warunków pracy, gdy np. musimy wykonać coś na schodach. Dają się bez trudności transportować, a dzięki swoim uniwersalnym funkcjom niewątpliwie przydadzą się podczas niejednego remontu. Trzeba także nadmienić o rusztowaniach drabinowych, jednak nie można ich ustawiać na wysokość większą aniżeli 1 metr, ponieważ potrzebują wtedy specjalnych zabezpieczeń.drabina
Author: haru__q
Source: http://www.flickr.com
Ostatnim typem drabin, o jakim trzeba wspomnieć, choć nie jest to drabina przystosowana do remontów, to drabina ewakuacyjna, jaka powinna znajdować się w każdym budynku tego wymagającym. Można z niej korzystać w razie wyjątkowych potrzeb, ale w normalnych pracach lepiej jest wybrać jedną z wyżej zaprezentowanych drabin.

Podczas remontów większych budynków nie za każdym razem wystarczają same drabiny, zatem niejednokrotnie wykorzystuje się różnego rodzaju platformy ruchome.

Nie zapominaj, że jesteśmy tu (http://www.bramy-drewniane.pl/pl/modele-bram-drewnianych/). Czekamy na Ciebie z nowymi wpisami, które są bardzo ciekawe. Myślimy, że zachęcimy Cię do wejścia w ten link.

Dzięki nim można wykonać potrzebne prace remontowe i wykończeniowe bez znaczenia od wysokości, ponieważ mogą wznosić się nawet na kilkanaście metrów w górę, a dodatkowo posiadają jeszcze sposobność wysięgu bocznego. Duży udźwig umożliwia zabrać potrzebne materiały i sprawniej wykonać postawione przed nami zadania. Tutaj platformy ruchome oraz najlepsza oferta w Internecie.

Tags: remonty, materiały, wysokość, prace