Czym dokończyć podłogę


Budowanie domu to obowiązek wykonania warstwy wykończeniowej podłoża. Wybór elementów materiałowych, jakimi obecnie możesz zakończyć podłoże będzie bardzo duży. Niewiele osób decyduje się wykończyć podłogę układając parkiet. Co więc zakupują w zamian tradycyjnych desek na podłogę lub parkietów?

Podłoga drewniana
Author: Proma Polska
Deska podłogowa warstwowa jest obecnie jednym z najbardziej popularnych materiałów podłogowych wykorzystywanych do kończenia remontu podłoża. Deska podłogowa warstwowa ma bardzo wiele zalet. Będzie przede wszystkim niezwykle wytrzymała oraz elegancka. Deski podłogowe warstwowe wyprodukowane są z naturalnych surowców. To ich następna, niezwykle cenna zaleta (czy jest tu do kupienia deska podłogowa warstwowa). Każda deska warstwowa składa się przynajmniej z dwóch warstw: pierwsza z nich będzie warstwą nośną, druga to ta warstwa której używamy. Warstwę nośną zazwyczaj wykonuje się ze sklejki wyprodukowanej z liściastych gatunków drzew. Na warstwę nośną również stosowane będzie drewno wywodzące się z drzew liściastych. Będzie to niezwykle często materiał pochodzący z drzew rosnących w naszym kraju. Deska warstwowa jesion to deska, której warstwa użytkowa będzie wykonana z jesionu. Deska warstwowa jesion będzie niezwykle trwała, podłoże wykonane z tej deski będzie w stanie przetrwać w bardzo dobrym stanie przez sporo lat. Naturalnie jeżeli będziemy ją odpowiednio pielęgnować.lakier do drewna
Author: Altax
Source: Altax
Uwzględniając swą decyzję na zaprojektowanie podłogi z desek warstwowych ma się do wyboru materiały ochronione na dwie możliwości. Producenci oferują deski połyskiem, lakierowane albo też olejowane. Ale może także zdecydować się na deski w stanie surowym. Te ostatnie będzie trzeba po założeniu uodpornić samodzielnie stosując olej lub lakier - ile kosztuje deska warstwowa jesion. W uzależnieniu od barwy lakieru możemy decydować się na deski w bardzo różnych kolorach, chociaż ogromną popularnością pośród klientów wyróżniają się materiały podłogowe z desek lakierowane środkiem, który umożliwia zachować naturalny wygląd drewna. Zaletą desek warstwowych jest także bardzo szybki i prosty montaż. Instaluje się je tak prosto, iż można to wykonać także sam. Montując podłoże z desek warstwowych samodzielnie możemy zaoszczędzić na kosztach wykończenia.

Tags: Wybór, wykończenie, warstwa