Czy księgowość internetowa jest pomocna w prowadzeniu swojej firmy? Przekonaj się, czy sam jesteś w stanie prowadzić swą księgowość, czy też powinieneś wynająć profesjonalne biuro rachunkowe.


Jeżeli zaczynasz prowadzenie swojej działalności gospodarczej, musisz liczyć się z koniecznością wynajęcia sprawdzonej osoby, która zatroszczy się o wszystkie kwestie formalne, związane z prowadzeniem księgowości. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, czy jest to rzeczywiście konieczne.

biuro rachunkowe
Author: John Davis
Source: http://www.flickr.com
Od niedawna zauważalna jest moda na księgowość internetową. Z jakiego względu? Dzięki księgowości internetowej przedsiębiorcy mogą samodzielnie prowadzić swoją księgowość.

Nie ociągaj się - jeżeli zaintrygował Cię ten post, to chcemy nakłonić Cię do przejścia do serwisu autora, by przyswoić następne niesamowite informacje.

Co to oznacza? Jeśli prowadzisz swoją firmę nie musisz zatrudniać księgowej. Ograniczasz w ten sposób dodatkowe koszty. Jesteś niezależny: Sam generujesz faktury VAT, generujesz listy płac pracowników, samodzielnie przesyłasz deklaracje podatkowe, wykorzystując podpis elektroniczny, korzystając ze stron internetowych.

Jak działa wskazana księgowość internetowa?

Używanie księgowości internetowej jest szalenie łatwe. Wystarczy, że zalogujesz się na specjalnej platformie stronie internetowej. Istnieje wiele firm, które oferują swe usługi w tym zakresie. Koszt korzystania księgowości internetowej jest stosunkowo mały i zaczyna się od blisko 30 zł.To, ile zapłacimy, jest zależy od pakietu na jaki się zdecydujemy. Możemy też zapłacić za usługę z góry lub możemy wybrać na comiesięczne dokonywanie przelewów. Czy jest jakiś konkretny warunek, który musimy spełnić aby skorzystać z księgowości on-line? Tak. Musimy mieć dostęp do Internetu i zalogować się na stronie. To nie jest skomplikowana procedura. Musisz jedynie wpisać informacje dotyczące firmy, informacje dotyczące klientów oraz pracowników (całkiem przydatna strona, warto zajrzeć).

W jakiej sytuacji korzystanie z oferty biura rachunkowego ma sens?dane
Author: sanchezcl
Source: http://www.sxc.hu
To, czy zdecydujemy się na biuro rachunkowe, albo na księgowość on-line, musi być uzależnione od etapu, na którym jesteśmy a także od naszej wiedzy na temat księgowości. Jeżeli dopiero zaczynamy działać na własne konto i jesteśmy początkującymi przedsiębiorcami, księgowość wrocław na pewno umożliwi nam ograniczyć zbędne koszty. Dodatkowo na początku prowadzenia naszej działalności nie będziemy mieli wiele kwestii formalnych do ogarnięcia. Przykładowo początkujący przedsiębiorca nie zatrudnia wielu. Jego działania często sprowadzają się do generowania prostych faktur i miesięcznych rozliczeń podatkowych. Rzecz jasna początkujący przedsiębiorca musi dodatkowo pamiętać o obowiązkowych rozliczeniach z zakładem ubezpieczeń społecznych. Natomiast, jeżeli posiadasz dużą firmę z pewnością biuro księgowi rachunkowe będzie dla Ciebie lepszą opcją. Dlaczego? To oczywiste. Jeżeli prowadzisz ogromną firmę, masz zdecydowanie więcej formalności do ogarnięcia. Zatrudniasz wielu pracowników, generujesz sporo faktur. Operacje, które przeprowadzasz, są znacznie bardziej zawiłe. W tej sytuacji wynajęcie biura rachunkowego wydaj się koniecznością. Dodatkowo czas, który przeznaczałbyś na kwestie księgowe, byłby bezpowrotnie „stracony”. Zwyczajnie nie miałbyś kiedy zająć się rozwojem oraz prowadzeniem biznesu.

Tags: Faktura, firma, przedsiębiorca, koszty