Często spotykane zastosowania w budownictwie oraz ogrodnictwie różnych odmian folii i siatek.


Najróżniejsze folie i siatki są chętnie kupowanym asortymentem chyba wszystkich sklepów z artykułami budowlanymi i ogrodowymi. Mają one bardzo różnorodne zastosowanie, zrobione także są z różnych materiałów. Ogromnie popularna jest przykładowo folia PE, jaka dzięki swoim właściwościom bardzo szybko zyskała uznanie posiadaczy domów i ogrodów. Folia ta jest produkowana w kilku grubościach i rozmiarach, ale w razie konieczności może być klejona.
Stosuje się do tego specjalne rodzaje taśm, zapewniające wytrzymałe i szczelne połączenia. Folia PE stała się bardzo wszechstronnie stosowana w licznych sytuacjach. Po pierwsze stosuje się ją wszędzie tam, gdzie będzie wymagane zapewnienie właściwej izolacji od wilgoci, a więc na najróżniejszych wylewkach, podłogach i posadzkach. Da się ją także zamiast papy stosować przy stropach i fundamentach, a także przy zabezpieczaniu stolarki i dachów. Za to w zastosowaniach ogrodniczych folię tę można na przykład spotkać przy oczkach wodnych, lecz również przy konstrukcji rozmaitych namiotów i szklarni.
siatka
Author: Betafence
Source: Betafence
Często w domach i ogrodach używa się również różnego rodzaju siatki ochronne. Szczególnie przydatna jest siatka na krety , która pozwala na bardzo skuteczną ochronę przed inwazją tych zwierząt. Co prawda spełniają one bardzo ważną rolę w środowisku, ale nie każdy chce, żeby akurat w jego ogrodzie kopały swoje kopce. I tu bardzo dobrze sprawdzają się tego typu, chroniąc grządki czy trawniki przed dostaniem się tych niepożądanych gości. Tego typu siatki wykonuje się z najróżniejszych materiałów. siatka - (kliknij)


Bardzo dobre jakościowo są siatki wykonane z metalu, lecz ostatnio kupujący tak samo chętnie kupują odmiany zrobione z plastiku. Umieszczenie siatki około 10 cm pod ziemią nie pozwoli tym gryzoniom na dostanie się w pobliże korzeni roślin, zabezpieczając je tym samym przed uszkodzeniem. Siatki na krety robi się z bardzo solidnego tworzywa, które nie niszczy się pod wpływem różnych warunków, tak więc po założeniu raczej powinny przez wiele lat ochraniać dane miejsce.

Tags: trawnik, ogrody, gryzonie