Czas na odświeżenie Twego ogrodu i tarasu - poczuj się jak w raju


Lato co prawda idzie ku zakończeniu, ale ciepła aura nie mija. Wieczory są już krótsze, choć z pewnością można je spożytkować na siedzenie przy grillu. Hitem spotkań u moich przyjaciół, którzy mają dom trochę na uboczu miasta są rewelacyjne grillowane pieczarki.

Aranżacja tarasu
Author: Ikea
Source: Ikea
Sposób ich zrobienia jest niezwykle prosty. Od kapeluszy oddzielamy nóżki, zapełniamy je drobno startym żółtym serem, dokładamy pokrojoną w kostkę oliwkę i trochę przyprawy warzywnej (starczy szczypta!). Kolejnym nieskomplikowanym do przygotowania daniem z grilla jest cukinia - relaks w ogrodzie.Po prostu trzeba skroić ją w plastry. Oczywiście, możemy ją także przez noc (zobacz hiperłącze do serwisu) bejcować w marynacie. Do jej zrobienia trzeba ci tylko oliwy z oliwek i ulubionych ziół. Ja przykładowo zawsze daję zioła prowansalskie, sól i pieprz. Plastry zalewam w tej zalewie i odstawiam na noc w chłodne miejsce. Jednak moim najsmaczniejszym przysmakiem z grilla są szaszłyki. Z tym, że te już najbardziej lubię z mięsem. Optymalnie z piersią z kurczaka – jest lekka, nie ma prawie tłuszczu, i jest niesamowicie zdrowa. Kroję ją w średniej wielkości kawałki, marynuję przez noc w zaprawie z oliwy i przyprawy do kurczaka, a następnie nabijam na patyczki przemiennie z pomidorem, papryką, czerwoną cebulą i ogórkiem.
Jakiś czas temu moim znajomym wpadła na konto premia i teraz mogą jakoś urządzić nasze miejsce spotkań. Wymyślili sobie, że zrobią taras (promiennik podczerwieni Spot) w klimacie śródziemnomorskim - pomysł na taras. Poczynili już początkowy projekt, buszują w sklepach, a w piwnicy są już płytki. Ogrodnik doradził kilka pasujących krzewów, które będą rosły w donicach. Na wiosnę zapowiada się otwarcie sezonu grillowego w stylu śródziemnomorskim.

Tags: grill, oliwki, mięso, piwnica, pieczarka