Co zrobić, by mała łazienka wydawała się większa?


Mała umywalnia stanowi za każdym razem spore wyzwanie dla kogoś, kto potrzebuje urządzić ją w sposób funkcjonalny, a jednocześnie estetyczny. Dwa główne problemy związane z takowym pomieszczeniem to sprawa zmieszczenia wszystkich koniecznych urządzeń a także optyczne zwiększenie pomieszczenia. Nie możemy ich jednakże analizować w oderwaniu od siebie.

łazienka, wnętrze, wystrój
Author: nie
Source: pixabay.com
Co zrobić, by nieduża umywalnia zdawała się większa tak wizualnie jak także pod względem wygody użytkowania? Na rynku dostępna jest cała gama urządzeń przeznaczonych specjalnie do niewielkich łazienek, takich jak na przykład wąskie pralki. Jednak, tak samo jak przy każdym innym wnętrzu, powinniśmy rozpocząć od ustalenia, co powinno znaleźć się w naszej toalecie. W wypadku malutkiego pomieszczenia jest to związane z wieloma kompromisami. Może należałoby podmienić wannę na wygodną kabinę prysznicową? Być może odszukać miejsce dla pralki w kuchni? Może szafkę z zapasowymi ścierkami umieścić w innej części domu?

Więcej na ten temat: producent szafek łazienkowych

Kiedy już wiemy, jakie sprzęty muszą znaleźć się w naszej łazience, warto wybrać te, które tak ze względu na własne rozmiary jak także wygląd nie będą przytłaczać łazienki. Jeżeli decydujemy się na kabinę prysznicową w miejsce wanny, lepiej wyselekcjonować model z przejrzystymi drzwiami oraz ściankami. Zapewnia to odczucie przestrzeni, a kabina - stanowiąca przecież najogromniejszy fragment w łazience - nie będzie jej przytłaczała. Wielkość i kształt kabiny zależy naturalnie od naszych upodobań, jednakże owalne kształty o wiele lepiej wyglądają w małym wnętrzu, gdyż dodają mu lekkości.łazienka, wanna
Funkcjonalne szafki łazienkowe. W malutkiej łazience wystarczy jeden ręcznik rzucony na podłogę, a już mamy odczucie bezładu. Stąd przy aranżowaniu takiego wnętrza musimy zwrócić baczną uwagę na to, aby półeczki, wieszaki i szafki zapewniały odkładanie na miejsce wszelkich przedmiotów, których używamy. Doskonałym wyjściem są drabinkowe grzejniki łazienkowe o kształcie przystosowanym do wiszenia ręczników. W zimie posiadają one dodatkową zaletę - pozwalają szybko wysuszyć przemokły ręcznik. Najlepiej będzie ulokować taki grzejnik w pobliżu prysznica albo też pomiędzy wanną a umywalką.

Może Cię zainteresować: zestawy mebli łazienkowych

W sprzedaży dostępne są komplety mebli łazienkowych określone właśnie do małych łazienek.

Tags: meble, Wnętrza, łazienka, toaleta, pomieszczenia, sprzęty, umywalnia