Co jest konieczne do malowania pokoju? W co powinniśmy się zaopatrzyć? O jakich kwestiach pamiętać?


Nadchodzi taki dzień, kiedy chcemy wyremontować swój dom. Zależnie od tego, jak duży mamy budżet oraz w jakim dom jest stanie, takie zmiany mogą być mniejsze lub większe.


Zawsze jednak remont kojarzy się z malowaniem, ponieważ to podstawa, by odświeżyć konkretne wnętrza.


modna aranżacja kuchni
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy tylko malujemy bez innych zadań, tak więc nawet tego typu zadania nie do końca powinniśmy określać jako remont. To jak powiedzieliśmy na wstępie swoiste odświeżenie, dzięki któremu nasze lokum znów będzie prezentować się korzystniej, świeżo, pojawi się w nim zapach nowości. W tej okolicznościach jednakże potrzebujemy parę rzeczy, jakie umożliwią cieszyć się nowym wizerunkiem mieszkania. Z pewnością potrzebujemy czegoś do malowania: wałek i pędziel.


Ten drugi jest najlepszy dla całej ściany, pędzel zaś to opcja, jak trzeba coś domalować, przykładowo w miejscu ciężkodostępnym. Następna niezbędna rzecz - farba, gdyż bez niej nie będziemy mogli realizować swoich planów. To, którą dopasować warto dokładnie przemyśleć, ponieważ później już nie będziemy mieli możliwości, ażeby z tego zrezygnować. Kolorystycznych możliwości jest naprawdę wiele, tak więc trzeba to dokładnie przemyśleć. A co do gruntowności to obowiązkowy jest preparat gruntujący, dzięki któremu farba akrylowa farba elewacyjna będzie lepiej przylegać do ściany. To też sprawi, że mniej farby trzeba będzie zużyć. Inne niezbędne rzeczy?


inwestycja
Source: flickr.com


Folia malarska gruba, aby mieć po malowaniu mniej sprzątania.


Naklejamy ją w miejscach, w których na przykład ściana styka się z podłogą lub sufitem. Potrzebny będzie także rozpuszczalnik, żeby po remoncie usunąć ewentualne zabrudzenia. Mimo że zabezpieczyliśmy odpowiednio różne miejsca (na przykład folią malarską), to jednak zawsze gdzieś coś “kapnie”.

Tags: malowanie, farby, piec, pomieszczenie, miejsca