Chryzantema jako odmiana wyglądu jesiennych rabatek, też w ogrodzie


Chryzantemy należą do ślicznych i bardzo zróżnicowanych kwiatów. W znaczącej części są uprawiane przez specjalistów w szklarniach. Taką formą hodowli charakteryzują się najpiękniejsze rodzaje owych roślin. Uprawa chryzantemy nie powinna przysporzyć problemów. Warto się skusić na te kwiaty, albowiem większość z nich kwitnie późną jesienią. Będą tworzyć interesujące kolorowe akcenty w ogrodzie. Dzięki zróżnicowaniu i ekspresyjności z pewnością przekształcą wygląd jesiennych klombów.

Chryzantemy doniczkowe
Author: Verity Cridland
Source: http://www.flickr.com
Chryzantemy zazwyczaj łączone są z Dniem Zmarłych. Posiadają one sporo gatunków z jakich część można uprawiać w szklarniach, a część w ogrodach. Do hodowli w ogrodach świetnie nada się złocień ogrodowy należący do gromady roślin rabatowych. Chryzantema ogrodowa preferuje ziemie żyzne. Ciężkie gleby powiększają prawdopodobieństwo zmarznięcia rośliny. Najbardziej odpowiednie stanowisko powinno być odpowiednio nasłonecznione. W czasie wzrostu nastręczają systematycznego użyźniania, do dwóch razy w miesiącu. Najlepiej wykorzystywać nawóz w formie ciekłego roztworu.

Ażeby ich kwitnienie było obfitsze, trzeba na początku lata uszczykiwać wierzchołki. Ów zabieg zapewni silniejsze rozkrzewienie, a w następstwie większą liczebność uformowanych kwiatów. Chryzantema ogrodowa posiada wielorakie przeznaczenie - zobacz chryzantemy ogrodowe. Sprawdzi się zarówno na rabatach, w grupach, bądź też na kamienistych aranżacjach. Co parę lat powinno się rośliny przenosić w nowe miejsce i wykonać rozdzielanie. Po wykopaniu rośliny dzielimy ją ostrym urządzeniem na części. W razie konieczności nazbyt długie i rozrośnięte korzenie można nieco skrócić.chryzantem
Author: kangxi504
Source: http://www.flickr.com
Przy rozmnażaniu poprzez flance należy pamiętać, że bierzemy je z czubków rośliny. Grunt do sadzonkowania może zostać wykonane z torfu. Rozsady lekko zanurzone w bazie ukorzenią się w przeciągu paru tygodni. Najpoprawniej rozmnażać je pod okryciami w inspekcie. W cieplejszych warunkach przy zadowalającym pryskaniu ukorzeniają się w ciągu paru tygodni. Chryzantema ogrodowa potrzebuje również dobranych oprysków w razie pojawienia się chorób. Aby te kwiaty cudownie i długo rozkwitały trzeba zagwarantować im optymalne warunki wzrostu.

Tags: kwiaty, rozkrzewienie, korzenie