Chcesz posiadać klimatyzację we własnym domu, lecz obawiasz się ceny montażu? Zajmij się więc tym sam!


Prawdą jest, iż nie musisz być specjalistą, lub też posiadać specjalistycznych narzędzi, żeby samodzielnie zainstalować klimatyzator w swoim domu. Przydatne będzie jednak podstawowa wiedza w temacie montażu klimatyzacji.

wentylator
Author: Klimatop
Source: www.klimatop.pl
Ścienny klimatyzator to najpopularniejsza metoda chłodzenia i ogrzewania (na przykład nagrzewnica) pomieszczenia. Klimatyzator gwarantuje także właściwą wilgotność powietrza, na przykład: -inverter-fujitsu-asyg12lmca-na-max-35m2-(klasa-a-)-br-font-color-babab-z-wliczona-usluga-montazu-i-uruchomienia-w-warszawie-i-okolicach-font-.html. Żeby właściwie zamontować klimatyzator, prócz instrukcji producenta, niezbędnie jest również wspierać się nagraniami w Internecie. Jesteśmy w stanie zobaczyć na nich instalację klimatyzatora od początku do końca. Klimatyzator modelu split to są dwie części: jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej. Wewnętrzny obszar składa się z parownika oraz wentylatora. Tymczasem jednostka wewnętrzna to: skraplacz, sprężarka oraz wentylator. Czemu akrat taki podział? Chodziło o oddzielenie głośnej części klimatyzatora (jednostka zewnętrza) od miejsca pobytu ludzi.

Poznaj ofertę wentylatorów: https://www.klimatop.pl/wentylatory-pokojowe,66.html.

nagrzewnice olejowe
Source: www.klimatop.pl
O ile rozmiary jednej i drugiej jednostki są niemalże takie same, to jednak zewnętrzna jest mniej więcej dwukrotnie cięższa niż element wewnętrzny. Do wewnętrznej części doprowadzone są chłodnicze przewody, na końcu których znajduje się klamra. Wpina się ją do części zewnętrznej. Trzeba pamiętać, ażeby odległość między elementem wewnętrznym oraz zewnętrznym nie wykraczała poza długość przewodów chłodniczych.

Montaż klimatyzacji jest szybki, nie powinien zająć więcej niż cztery godziny. Gdy już znajdziemy miejsce na część wewnętrzną, należy przymocować panel dla niej. W tej sytuacji wiercimy otwór w ścianie i zawieszamy część wewnętrzną na tym panelu. Przez wykonany na wczesnym etapie otwór należy przeciągnąć wąż do tak zwanych skroplin oraz elektryczny przewód, jaki złączy część wewnętrzną i zewnętrzną oraz przewody chłodnicze. W dalszej kolejności należy zamocować część zewnętrzną na wspornikach. Trzeba złączyć przewody elektryczne i przewody chłodnicze wedle instrukcji producenta które znajdziemy w instrukcji.

Zaciekawiły Cię informacje, które tutaj przeczytałeś w niniejszym materiale? Jeżeli tak, to dodatkowo zweryfikuj ofertę (https://www.projektoskop.pl/kuchnia/), a uznasz, że wszelkie dane są autentyczne.

Rury możemy ukryć w specjalnej zabudowie, zwanej korytem. Przewód elektryczny włączamy pod napięcie i uruchamiamy klimatyzator. Jak widać więc, choć montaż klimatyzatora może wydawać się kłopotliwy, to tak naprawdę jest zupełnie odwrotnie. Z pewnością może to wykonać każdy z nas.