Budujemy własny dom: na jakiego rodzaju drzwi się zdecydować?


Niezbędnym elementem nowego domu czy mieszkania są drzwi wewnętrzne. Ich wybieranie nie jest jednak prosty. Producenci wprowadzają do obrotu ich różnorodne modele. Jak je więc należy wybierać? Wybierając nowoczesne drzwi wewnętrzne naprawdę mało czasu poświęcamy jednemu z ich najbardziej istotnych elementów, jakim są futryny. Futryny, czyli inaczej ościeżnice służą oczywiście jednemu zadaniu: montowaniu skrzydeł drzwiowych.

dom
Author: Sam Beebe
Source: http://www.flickr.com
Prawidłowo zakupione ościeżnice nie tylko sprawią, że zamontowane drzwi będą dobrze się trzymały. Spełnią także funkcję dekoracyjną we wnętrzu. Są one dostępne w dwóch podstawowych rodzajach: przylgowe bądź bezprzylgowe. Ten drugi typ ościeżnic pozwala łatwiej dbać o czystość drzwi. Materiał, z którego się je robi jest dość zróżnicowany. Bardzo często powstają z metalu, drewna klejonego oraz z płyty MDF. W ościeżnicach bezprzylgowych zawiasy, na których montowane są skrzydła drzwi są niewidoczne, są więc bardziej eleganckie. Producenci stolarki drzwiowej są w stanie zaproponować nam dość zróżnicowane modele drzwi do wnętrz.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej nawilżacz parowy na ten wątek - informacje będą z pewnością bardzo interesujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Najbardziej tradycyjny podział to drzwi lewe i prawe. Pośród modeli drzwi do wnętrz znajdziemy także modele które nadają się przede wszystkim do pomieszczeń takich jak WC oraz łazienkach. Tego typu drzwi posiadają zawsze otwory do wentylacji. Wśród oferowanych typów drzwi wynajdziemy także drzwi łamane. Dostępne drzwi łamane zajmują naprawdę mniej miejsca niż zwyczajne drzwi z rozwieranymi skrzydłami. Są więc chętnie montowane tam, gdzie brak miejsca na rozwierane. Bez względu na to, na jaki model drzwi się nastawimy, ich podstawowym elementem będzie rama. Rama powstaje z płyt MDF bądź z klejonego drewna. To, jaki efekt pozyskują drzwi zależy od rodzaju wypełnienia ramy.Drzwi wewnętrzne
Author: torrez
Wiadomo, że dość dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o takie materiały cieszą się płyty HDF lub MDF. Umocowana w ramie płyta jest potem wykańczana drewnianym fornirem, okleiną CPL bądź powlekana warstwą lakieru bądź farby. Producenci mają w swojej ofercie również drzwi z wypełnieniem szklanym. By było one bezpieczne używa się hartowanego lub laminowanego szkła. Może być ono białe bądź kolorowe. Dzięki temu nie ma trudności z dopasowaniem drzwi do konkretnego pomieszczenia bez względu na jego charakter.

Tags: drewno, Drzwi wewnętrzne, eleganckie, bezpieczestwo