Łazienka jak z marzeń, czyli nie tylko płytki na ścianie


Każdy właściciel mieszkania pragnie, aby wszystkie pokoje urządzone były ze smakiem i jednocześnie z pomysłem. Wśród pomieszczeń, które nastręczają najwięcej trudności, wymieniana jest przede wszystkim łazienka. Wszystko za sprawą zwiększonego poziomu wilgotności powietrza, z którym trzeba sobie dać radę. Mimo to łazienkowe ściany można wykończyć nie tylko popularną glazurą. Doskonale sprawdza się też fototapeta. Fototapety do łazienki to współcześnie bardzo dużo interesujących motywów.


przykładowa fototapeta
Author: Giuseppe Milo
Source: http://www.flickr.com
Stawiając na fototapety do łazienki, powinno się pamiętać przede wszystkim o tym, aby motyw, który obecny jest na nich był dostosowany do kompletnej aranżacji łazienki. Jeśli łazienka urządzona została w stylu morskim, to fototapeta , na której umieszczono ocean będzie wyborem idealnym. Można jednak sięgnąć również po rozwiązania pełne kontrastów. W tym wypadku świetnie sprawdzają się rozmaite akcenty humorystyczne, które ożywiają łazienkę i sprawiają, że zyskuje ona niesamowity charakter. Łazienka jest miejscem, w którym poziom wilgotności powietrza jest większy niż w pozostałych pomieszczeniach domu. Jest to jedna z podstawowych cech tego pomieszczenia, która wpływa na wybór i zastosowanie tapet. Aby fototapeta nie została szybko zniszczona, koniecznie trzeba kupić taką, która jest laminowana. Za sprawą tego można ją będzie bez strachu o jej wygląd nawet myć, kiedy jej powierzchnia będzie brudna - fototapety do łazienki. Fototapetę można także potraktować jako zdjęcie.

Nie wahaj się - jeżeli masz ochotę otrzymać ekstra treści na ów temat, wiedź, że bezpłatne wejście (https://www.nurtex.pl/) na ten link doprawdy całkowicie darmowy.

Wystarczy sięgnąć po antyramę. Wówczas można mieć pewność, że wilgoć nie zniszczy tapety i zachowa ona swój doskonały wygląd przez wiele lat. Jest to te polecane rozwiązanie, jeśli często lubimy wprowadzać nowy wystrój do pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Tak wykorzystaną fototapetę wystarczy bowiem tylko wymienić na inną. Wszystko błyskawicznie i bez najmniejszych problemów.


egzotyczna plaża
Author: Roberto Faccenda
Source: http://www.flickr.com
Z uwagi na omawianą już wilgoć w łazience najbardziej sprawdzają się te fototapety, które zrobione zostały na podłożu winylowym. Flizelina laminowana to w tym wypadku najlepsze rozwiązanie. Taki rodzaj materiału powinien być stosowany także wówczas, kiedy zamawiamy fototapetę wyprodukowaną z naszej własnej fotografii. Flizelina laminowana nie pochłania wilgoci, a jednocześnie jest bardzo odporna na powstawanie zarysowań i zadrapań. Za sprawą tego dłużej zachowuje nienaganny wygląd.

Kliknij na odnośnik grawerowanie na szkle, on przybliży Ci temat, który Cię aktualnie zafascynował. Przeczytaj artykuł, posiadający ciekawe informacje.

Obecnie coraz więcej producentów fototapet stawia na laminowanie niezależnie od życzenia klientów. Wliczane jest to po prostu w cenę fototapety. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia mycie powierzchni tapety zmoczoną w wodzie szmatką - Demur. Możliwe jest zastosowanie też detergentów – istotne jest tylko, aby były delikatne. W przeciwnym razie fototapeta może zostać uszkodzona. Zniszczeń takich nie da się usunąć czy zamaskować. Wyjściem z sytuacji jest po prostu jej zamiana na nową, a to zawsze oznacza koszty.

Tags: mieszkanie, aranżacja, wygląd, mycie