Alternatywa dla klasycznej żarówki


Ostatnie lata to całkowite odejście od tradycyjnych żarówek jako podstawowego źródła światła. Przede wszystkim żarówki mają niski poziom skuteczności, tylko niewielka część energii jest w niej przekształcana na promienie światła.

tama led
Author: Martin Ilich
Source: http://www.flickr.com
Wiele sprzedawanych obecnie typów oświetlenia jest blisko 10 razy bardziej skuteczna, co oznacza że zużywa tyle razy mniej prądu do rozjaśnienia takiej samej powierzchni. Na przykład ogromnie popularne ostatnimi czasy diody LED (wejdź na stronę) mają poziom sprawności blisko 90%, co oznaczać będzie że tylko dziesięć procent energii jest tracona.

Jak myślisz? Czy informacje na opisywany wątek są niezwykłe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (https://www.normbud.pl/attachments/article/143/zestaw_pompowy_podwojny_seria_50_200.pdf), a odnajdziesz tam wiele genialnych wiadomości, które przykują Twoją uwagę.

Tradycyjne żarówki są także znacznie mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne, również w tym przypadku diody typu LED znacznie lepiej się prezentują. Nie posiadają one praktycznie żadnych ruchomych i szklanych części, przez co odporność ich na wstrząsy i uderzenia jest znacznie większa niż innych rodzajów oświetlenia. Dodatkowo tradycyjne żarówki z reguły mają kilka razy mniejszy poziom trwałości od innych źródeł oświetlenia, więc trudno się dziwić, że zostały one wyparte przez nowsze technologie, na przykład diody LED.

ledowe światło
Author: Vicki Burton
Source: http://www.flickr.com
Poza wyżej wymienionymi plusami, diody led charakteryzują się również znaczną ilością różnych parametrów, przez co możliwości wykorzystania ich są bardzo duże. Przede wszystkim jest możliwe wykonanie diod różnokolorowych, dzięki czemu nie ma konieczności używania specjalnych filtrów albo kloszy. Oprócz tego nieduże gabaryty i wytrzymałość na uderzenia powodują, że można ich używać w zastosowania niedostępnych dotychczas dla zwykłej żarówki. Bardzo ciekawym zastosowaniem diod są taśmy LED.

Czy uzyskane tutaj informacje są ciekawe? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://projektoskop.com.pl/ile-kosztuje-czyszczenie-komina-ze-smoly-w-domu-jednorodzinnym-i-jak-je-przeprowadzic/), która również z pewnością okaże się nęcąca.

Z reguły będą one miały postać taśmy, do jakie zostały przymocowane diody w wybranym kolorze. Sama taśma jest elastyczna, można ją więc dowolnym sposobem poprowadzić po ścianie, meblach albo umieścić w podłodze. Wiele dostępnych kolorów sprawia, że możliwości aranżacyjne są naprawdę duże, w zasadzie ograniczone tylko fantazją projektanta, bo cena ich jest już odpowiednia dla większości klientów. Tego typu diody doskonale sprawdzają się także w innych typach oświetlenia, przykładowo naświetlacze led (przejdź na naszą stronę) z mocnymi jasnymi diodami stanowią doskonałą alternatywę dla dotychczas używanych żarówek.

Tags: światło, taśmy LED, naświetlacze LED